Zestaw praktyk ucieczkowych - arch. Jakub Szczęsny
Zapraszamy na spotkanie z Jakubem Szczęsnym w Starej Kotłowni w Olsztynie. Cykl wieczorków architektonicznych ARCH_event to spotkania, na których rozmawia się i dyskutuje o tym co obecnie dzieje się na rynku architektonicznym i designu. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a wśród uczestników losowane są upominki. Zapraszamy!
TERMIN
26.04.2017 godz.: 17:00
MIEJSCE
Centrum Konferencyjno – Ekspozycyjne Stara Kotłownia, ulica Prawocheńskiego 9
GOŚĆ SPOTKANIA
Jakub Szczęsny architekt z pracowni SZCZ
TEMAT SPOTKANIA
Zestaw praktyk ucieczkowych
Szczegóły oraz potwierdzenie udziału:
archevent.pl/wieczor-z-jakubem-szczesnym-olsztyn
Udział w spotkaniu jest Bezpłatny!
Wśród uczestników rozlosowane zostaną:
- Upominek od Ceramoteki element porcelany Villeroy&Boch
- Książka Filipa Springera „Miasto Archipelag”
- Dla gości przygotowaliśmy także magazyny: Whitemad oraz Nowy Magazyn
Partner Główny spotkania: AXOR
Partnerzy: Ceramoteka, Villeroy w Olsztynie, Panoramah, Abo Dobre Wnętrza, Novellini,
Patroni medialni: PLN Design - Inspirująco o wzornictwie, wnętrzach i architekturze, whiteMAD, urbnews.pl, infoArchitekta.pl, Sztuka-Architektury.pl, Archiweb.pl, Nowy Magazyn, HAmag
Jakub Szczęsny - architekt, urodzony w 1973 roku. Od 1993 do 2001 roku studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, a także w Escuela Tecnica Superior D'Arquitectura de Barcelona i Ecole d'Architecture Paris la Defense. W tym samym czasie, we współpracy z grupą Studio DECO, zaprojektował szereg wnętrz komercyjnych i mieszkaniowych. W 2001 roku wraz z Krzysztofem Banaszewskim, Małgorzatą Kuciewicz i Janem Strumiłło założył grupę Centrala Studio, która specjalizowała się w architekturze wnętrz i urbanistyce, ale także w krytyce architektonicznej. Jakub Szczęsny pracuje również niezależnie. Zdobył popularność w 2012 roku, kiedy w wąskiej szczelinie pomiędzy blokiem a kamienicą na rogu warszawskich ulic Chłodnej i Żelaznej postawił Dom Kereta. Budynek w najszerszym miejscu ma 152 cm, a w najwęższym 92 cm. Choć sytuuje się na pograniczu architektury, miejskiej interwencji i sztuki w przestrzeni publicznej, jest także funkcjonalnym, choć mikroskopijnym obiektem mieszkalnym - pracownią artysty.
Patronat medialny: InfoArchitekta.pl
Data publikacji: 23.04.2017
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
Robert Matejewski
Książka Filipa Springera „Miasto Archipelag” - polecam gorąco.
Dodany: 2017.04.24
«
»
«
»