TARGI WARSAW BUILD JUŻ W CZWARTEK!
Międzynarodowe Tragi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2014 odbędą się 18-20 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Impreza została objęta Patronatem Honorowym Stowarzyszenia Architektów Polskich.
Konferencje, wykłady, prelekcje, pokazy, debaty o architekturze i urbanistyce – i to wszystko w jednym miejscu!
TARGI WARSAW BUILD POD ZNAKIEM ARCHITEKTURY
Program tegorocznych targów Warsaw Build aż kipi od wydarzeń skierowanych do architektów i projektantów wnętrz. Nic dziwnego – stanowią oni duży procent odwiedzających.
Architektura w rozmiarze XXL
Pasjonaci polskiej architektury będą mieli okazję zapoznać się z jej twórcami podczas cyklu prezentacji laureatów plebiscytu „Polska Architektura XXL” organizowanego przez Grupę Sztuka Architektury. Pod koniec lutego wyłonione zostały najlepsze projekty w dziedzinach architektury kubaturowej, wnętrz i krajobrazu. Najciekawsze z dwóch pierwszych kategorii będą zaprezentowane podczas targów Warsaw Build 2014. Wśród nich znajdą się m.in. Muzeum Historii Żydów Polskich autorstwa konsorcjum biur Lahdelma & Mahlämaki i Kuryłowicz & Associates, oraz obiekty autorstwa Wojciecha Borowczyka z Borowczyk Architekci, Macieja Kurkowskiego, Piotra Jakubowskiego, Lucjana Kuc z Biura QC, czy Weroniki Kiersztejn z musk collective design i Anny Urbańskiej.
Nowa Urbanistyka w Polsce
„Nowa Urbanistyka” to ruch zwracający się ku tradycyjnej kompozycji miast, zorientowany na lokalną społeczność, zakładający redukcję ruchu samochodowego na rzecz poruszania się pieszo lub rowerem. Pomimo, że w naszym kraju dopiero raczkuje, inwestorzy i urbaniści widzą w nim przyszłość polskich osiedli. Jak powinniśmy wdrażać założenia Nowej Urbanistyki? Jakie są trendy w tej dziedzinie i jak wyglądają pierwsze, polskie realizacje? Nad tymi kwestiami będą debatować uczestnicy dyskusji „Nowa urbanistyka po polsku”, która odbędzie się pierwszego dnia targów – 18. września. Swoją obecność potwierdzili już prezesi firm inwestorskich pierwszych zrównoważonych miast w Polsce – Grażyna Śledzińska (MTG Agri-Rol S.A. – Osiedle Książenice) oraz Robert Moritz (ALTA S.A. – Siewierz Jeziorna). W rozmowie weźmie udział także Grzegorz Buczek, Wiceprezes Towarzystwa Urbanistów i Maciej Mycielski, założyciel pracowni MAU Mycielski Architecture & Urbanism, od lat kierującej się zasadami Nowej Urbanistyki i zrównoważonego rozwoju.
O architekturze współczesnej i jej manifestach
Tematów do rozmowy (a może nawet sporów) na pewno nie zabraknie podczas dyskusji poświęconej książce „Teorie i manifesty architektury współczesnej”. Wydana pod koniec lat 90-tych publikacja doczekała się nareszcie polskiego tłumaczenia. Debata nad zebranymi w niej teoriami i manifestami architektonicznymi odbędzie się drugiego dnia targów Warsaw Build, 19. września.
Wnętrze w różnych barwach
Jaki jest związek między zastosowanym kolorem a klimatem wnętrza? Jak używać barw w aranżacji wnętrz? Krzysztof Ziółkowski, architekt wnętrz, zajmie się tymi zagadnieniami podczas swojej prelekcji 20. września. Co więcej, bardziej dociekliwi będą mogli przez cały dzień odwiedzić prowadzony przez niego specjalny punkt konsultacyjny.
Beton towarowy w budownictwie
Wysoka wytrzymałość, elastyczność, korzystna cena – to te czynniki często decydują o popularności betonu towarowego. Jest on jednym z najczęściej wybieranych materiałów budowlanych. Co więcej, ze względu na uniwersalność i plastyczność, możliwości jego wykorzystania ograniczone są jedynie przez wyobraźnię projektanta.
O znaczeniu betonu towarowego w budownictwie rozmawiać będą specjaliści podczas panelu dyskusyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego. Debata odbędzie się pierwszego dnia targów – 18 września 2014.
Szerokie zastosowanie szyb zespolonych
Trudno sobie wyobrazić współczesne budownictwo bez szyb zespolonych. Między innymi to dzięki nim zapewniony jest komfort termiczny i akustyczny pomieszczeń, w których przebywamy. Zapewnienie podstawowych parametrów powinno być potwierdzone badaniami zgodnie z metodyką opisaną w przedmiotowych normach. Istotną sprawę stanowi jakość wykonania szyb zespolonych, wpływająca zarówno na walory estetyczne, jak i użytkowe obiektu budowlanego.
Podczas prelekcji przedstawiciele Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych zaprezentują podstawowe właściwości szyb zespolonych, metodykę badania oraz wymagania dotyczące ich jakości. Uczestnicy forum targowego poznają również najczęściej występujące wady w szybach zespolonych.
Pomyśl o akustyce – fachowcy dla fachowców
Na komfort użytkowania budynku w znacznym stopniu ma wpływ dobra akustyka – niezależnie od tego, czy mówimy o biurze, czy o budynku mieszkalnym. Warto zatem pomyśleć o komforcie akustycznym już na etapie wyboru materiałów budowlanych. O tym, jaki związek istnieje między materiałami zastosowanymi do wzniesienia budynku a uzyskaną w nim akustyką, specjaliści Stowarzyszenia „Białe Murowanie” opowiedzą drugiego dnia targów, czyli 19. września – do wysłuchania prelekcji zaproszeni są wszyscy profesjonaliści z branży budownictwa.
Setki branżowców w jednym miejscu
Ogólnopolski Piknik Montażystów co roku gromadzi setki profesjonalistów zajmujących się sprzedażą i montażem wyrobów stolarki budowlanej, takich jak okna, drzwi, rolety, bramy czy fasady. Uczestnicy mają również możliwość wzięcia udziału w pokazach montażu, wykładach i konsultacjach specjalistów ze Zrzeszenia Montażystów Stolarki, a także do spotkania z „kolegami po fachu” i przeanalizowania bieżących problemów branżowych.
Diamenty Stolarki – dobry design drzwi i okien
Organizator targów ogłosił konkurs wzorniczy na wyroby stolarki budowlanej. Zgłoszenia można przesyłać do 31. sierpnia 2014 roku – warto, bo każda firma za sam udział w Konkursie otrzyma 10% rabatu na wynajem powierzchni wystawienniczej. Nabór zgłoszeń prowadzi współorganizator Konkursu – magazyn Forum Branżowe. Najlepsza w każdej kategorii firma będzie miała możliwość opublikowania artykułu na łamach pisma.
Swoje produkty do konkursu zgłosiły już takie firmy jak KRISPOL, Oknoplast, POL-SKONE, GERDA czy FAKRO – dwie ostatnie postanowiły również wystąpić na targach jako wystawcy.
Ogłoszenie wyników nastąpi podczas targów, po zakończeniu Konkursu – w dniu 20 września. Zwycięzcy będą mieli możliwość zaprezentowania swojego wyrobu na forum. Co więcej, ich produkt zostanie odznaczony tytułem Diamentu Stolarki targów Warsaw Build.
Będzie się działo!
Wrześniowe targi to okazja do spotkania z wieloma branżowcami, a także do poszerzenia specjalistycznej wiedzy istotnej w codziennej pracy każdego profesjonalisty. Bogaty program Warsaw Build przewiduje m.in. konferencje dotyczące budownictwa energooszczędnego w Polsce i szans dla polskiego sektora budowlanego na Wschodzie, a także prelekcje poruszające tematykę konkurencji na rynku międzynarodowym, atrakcyjności rynków Zachodnich dla Polski, czy możliwości inwestycyjnych na Mazowszu.
WARSAW BUILD – PLATFORMA BIZNESOWA W SERCU KRAJU
Polski sektor budowlany na rynkach wschodnich
Kojarzące się Polakom z zacofaniem, biedą oraz wysoką korupcją i przestępczością kraje powstałe po rozpadzie ZSRR są dzisiaj prężnie rozwijającymi się państwami, których nowoczesne stolice – Mińsk czy Astana – są tego najlepszym przykładem.
Poza Rosją, Białorusią i Kazachstanem, bardzo atrakcyjnym rynkiem jest Mołdawia. Według danych Instytutu INTL niedługo niezwykle ciekawym krajem będzie Mongolia.
Podczas targów Warsaw Build 2014 odbędzie się konferencja poświęcona potencjałowi rynków wschodnich i szansom, jakie stwarzają dla polskiego sektora budowlanego. Moderatorzy spotkania przybliżą specyfikę takich rynków jak Białoruś, Ukraina, Rosja, Mołdawia czy Kazachstan i Uzbekistan. Nie zabraknie również odniesienia do mających się odbyć w niedalekiej przyszłości inwestycji infrastrukturalnych, a także poruszenia kwestii dotyczących finansowania działań na rynkach wschodnich, ubezpieczeń należności, uwarunkowań kulturowych warunkujących powodzenie kampanii marketingowych oraz wyzwań logistycznych. Program konferencji wzbogacą case studies prezentujące działania polskich firm budowlanych na rynkach wschodnich.
Budownictwo energooszczędne – szanse i wyzwania dla Polski
Jakie są wyzwania i szanse dla Polski w dziedzinie efektywności energetycznej w budownictwie? Jakie ma ono znaczenie dla polskiej gospodarki? Ekologia, w którą wpisuje się budownictwo energooszczędne, to trend, który jest coraz bardziej obecny w naszym otoczeniu. Co więcej, nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Wręcz przeciwnie – ekologia to przyszłość, w którą warto inwestować. Z tego względu, drugiego dnia targów – czyli 19. września – odbędzie się konferencja poświęcona tematyce budownictwa energooszczędnego w Polsce.
Swój udział w roli prelegentów wstępnie potwierdzili m.in. prezes Fundacji Polski Kongres Gospodarczy Waldemar Pawlak, Piotr Zgorzelski – poseł i przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Regionalnego, Andrzej Malinowski – prezydent Pracodawców RP oraz Małgorzata Kijowska – z-ca dyrektora Departamentu Ochrony Klimatu i przedstawiciel Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Za zamkniętymi drzwiami opowiedzą o tym, jak kształtuje się w Polsce rynek budownictwa energooszczędnego, jak efektywność energetyczna wpływa na polską gospodarkę, czy też jakiego wsparcia dla budownictwa energooszczędnego udziela Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Konferencja zakończy się debatą z uczestnictwem przedstawicieli Parlamentu RP, administracji publicznej, organizacji branżowych, przedsiębiorców i ekspertów.
Polskie firmy na arenie międzynarodowej
UE to wspólnota o charakterze administracyjno-prawnym, natomiast w rywalizacji gospodarczej każdy kraj sam musi zadbać o swoją silną pozycję, także i Polska. Jak nasz kraj radzi sobie w tej rywalizacji? Czy Polskie przedsiębiorstwa są w stanie konkurować na rynku międzynarodowym? Czy Polska wygrywa, czy przegrywa w tej rywalizacji?
Te tematy zostaną poruszone i przedyskutowane 20. września podczas konferencji „Jak konkurować na rynku globalnym? – doświadczenia polskich firm” organizowanej przez Fundację „Pomyśl o przyszłości”. Do debaty zostaną zaproszeni przedstawiciele polskich firm, które osiągnęły sukces na rynku międzynarodowym.
Inwestuj w Polsce
Z myślą o deweloperach i inwestorach przygotowywane są spotkania, które będą dotykać możliwości inwestycyjnych w budownictwie polskim oraz będą poruszać kwestie wartości rynkowej budynków i czynników, które ją determinują. Podczas targów przewidziany jest również punkt konsultacyjny dla inwestorów. Przy organizacji tych atrakcji swojego wsparcia udzieliła Agencja Rozwoju Mazowsza S.A.
Na targi obowiązuje wstęp wolny!
Warunkiem jest wcześniejsza rejestracja: warsawbuild.pl/rejestracja-on-line/
Więcej o tragach: warsawbuild.pl
Patron medialny: infoArchitekta.pl
Data publikacji: 16.09.2014
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»