Znamy program WESTIVALU 2017
Już w ten weekend w Szczecinie rozpocznie się Westival 2017. To kolejna edycja festiwalu poświęconego architekturze. Hasło tegorocznej odsłony wydarzenia to "RESET", czyli moment, w którym zaczynamy od nowa, korzystając z zastanych możliwości. Co w programie?
Westival będzie się odbywać w dniach 27 - 29 października w Starej Rzeźni w Szczecinie (ul. Tadeusza Wendy 14).
27 października 2017 r godz. 19.00 - oficjalne otwarcie i przywitanie gości!
Wykłady
28 października 2017, Stara Rzeźnia, sala Iluzjon
Wykład prof. Krzysztofa Domaradzkiego - Reset Warszawy
Krzysztof Domaradzki jest profesororem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Wybitny urbanista, działający głównie w Warszawie. Autor i współautor wielu opracowań, m.in. projektu Pasma Pruszków Bis, projektów planów miejscowych w Warszawie m. in. rozbudowy Lotniska Okęcie, rejonu Politechniki, rejonu Foksal, Powiśla Południowego i rejonu pl. Grzybowskiego. Wielokrotnie nagradzany w konkursach, m.in. laureat pierwszej nagrody w międzynarodowym konkursie na „Poprawę struktury urbanistycznej Nowego Belgradu”. Autor koncepcji przebudowy Traktu Królewskiego w Warszawie oraz projektów realizacyjnych Krakowskiego Przedmieścia i otoczenia Stadionu Narodowego. W Szczecinie wygłosi wykład pt. „RESET WARSZAWY” - o tym, jak zmieniające się na przestrzeni dziesięcioleci nurty projektowe i idące za nimi zmiany w podejściu do projektowania stały się kolejnymi „resetami” Stolicy.
28 października godz. 14.30, Stara Rzeźnia, Łasztownia
Wykład Anny Nowokuńskiej - Człowiek w wielkim mieście – rola oznakowania graficznego w przestrzeni architektonicznej
Przestrzeń architektoniczna dedykowana jest jej użytkownikom zgodnie z zaprogramowaną funkcją. Gdy forma i program obiektu są gotowe by ją pełnić, jeszcze użytkownicy muszą wiedzieć jak z niej korzystać. Dlatego nawet najlepiej zaprojektowana oddana do użytku przestrzeń publiczna powinna być częścią wspólną dwóch dziedzin projektowania — architektonicznego i graficznego. Problem poruszania się w przestrzeni architektonicznej należy rozpatrywać dwojako — od strony użytkownika przestrzeni, który stara się odnaleźć dokądś drogę; oraz od strony twórców i współtwórców przestrzeni, którzy tę drogę różnymi metodami wskazują. Dlatego z wayfindingiem (szukaniem drogi) nierozerwalnie związany jest wayshowing (pokazywanie drogi), i jedno nadaje sens drugiemu, jak pisanie i czytanie, czy gotowanie i jedzenie. Mimo to, w powszechnej praktyce rola oznakowania graficznego jest marginalizowana — nie uwzględnia sie go w budżecie, nierzadko jedynie „dokleja się” grafikę do już wybudowanego obiektu. To marnuje jego potencjał. Podczas wystąpienia przedstawione i przeanalizowane zostaną udane przykłady wykorzystania tego potencjału w miejscach użyteczności publicznej poprzez zintegrowanie grafiki z architekturą.
28 października (sobota) godz. 15:00, Stara Rzeźnia, Łasztownia
Wykład Michała Lecha - Festiwal, po którym zostaje mniej
Organizatorzy Westivalu w Szczecinie zapraszają na wykład "Festiwal, po którym zostaje mniej", który poprowadzi Michał Lech. Wykład odbędzie się 28 października o godzinie 15:00 w szczecińskiej Łasztowni, Stara Rzeźnia. Tegorocznym hasłem przewodnim Westivalu jest słowo "RESET". Autor wykładu, Michał Lech jest marketing-managerem O/C studio, agencji zajmującej się marketingiem, public relations i społeczną odpowiedzialnością biznesu, odpowiedzialny za kreację, relacje z kluczowymi klientami, produkcję i zarządzanie projektami. Od 2012 r. jest producentem Festiwalu Traffic Design odbywającego się w Gdyni, w ramach którego powstały dziesiątki murali, rzeźby, designerskie szyldy dla rzemieślników, czy metaloplastyczne bramy do kamienic
Wystawy
27 - 29 października
Wystawa "Reuse, Redevelop and design"
w sali Kubryk w Starej Rzeźni - zobacz więcej.
Wystawa BDA SARP
w Galerii SARP w Szczecinie (ul. Mariacka 10) - zobacz więcej.
Program Westivalu 2017 - kliknij w obrazek, żeby go powiększyć.
Data publikacji: 25.10.2017
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»