ArchiCzwartek z Piotrem Wróblem z pracowni APA Czech-Duliński-Wróbel i Ewą Mańkowską-Grin
fot. materiały prasowe organizatora
Rzeszowskie ArchiCzwartki to cykliczne spotkania poświęcone architekturze. Gośćmi kolejnego wydarzenia będą Piotr Wróbel - architekt prowadzący pracownię projektową APA Czech-Duliński-Wróbel oraz Ewa Mańkowska-Grin - artystka i malarka. Hasło nadchodzącego spotkania to: "Architektura jest najważniejsza" a wraz z nią drzewa i ich relacja z architekturą.
Spotkanie odbędzie się 10 maja 2018 roku o godzinie 17:00 w Ratuszu w Rzeszowie.
Opis organizatora:
Nieprzemyślane niszczenie dziedzictwa przyrodniczego (na niespotykaną dotąd w demokratycznej Polsce skalę), z którym mamy do czynienia w ostatnim czasie, sprowokowało Ewę Mańkowską-Grin do stworzenia następnego tomu z serii Architektura jest najważniejsza. Eseje Barbary Bartkowicz, Marty Leśniakowskiej, Małgorzaty Omilanowskiej, Olgi Tokarczuk, Grzegorza Piątka, Piotra Wróbla i Jana Rylkego mierzą się z zagadnieniami wzajemnej zależności, ostrego konfliktu, przenikania się i współżycia świata drzew z rozwijającą się w szalonym tempie cywilizacją człowieka i jej najlepiej widoczną emanacją: architekturą i budownictwem.
Goście spotkania:
Piotr Wróbel - polski architekt, prowadzący pracownię projektową APA Czech-Duliński-Wróbel sp. z o.o. wraz z Jackiem Czechem i Januszem Dulińskim. Dr inż. arch., nauczyciel akademicki i praktykujący architekt. W 1993-2004 pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, od 2004 na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Od 1991 prowadzi praktykę projektową w pracowni architektonicznej APA Czech-Duliński-Wróbel sp. z o.o. z Jackiem Czechem i Januszem Dulińskim. Jest współautorem kilkudziesięciu prac konkursowych, kilkunastu projektów budynków i zespołów urbanistycznych realizowanych od roku 1990 do chwili obecnej. Do najważniejszych należą: kompleks budynków lotniskowych oraz terminale pasażerskie w portach lotniczych w Krakowie i Rzeszowie, budynek Wydziału Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, nowa siedziba rozgłośni regionalnej Radio Kraków. Projekty konkursowe i realizacje uzyskały ponad 40 nagród, wyróżnień i nominacji, w tym do nagrody im. Miesa van Der Rohe za budynek Radia Kraków (z Tomaszem Mańkowskim, 1998 r.). Zainteresowania naukowe i publikacje koncentrują się wokół zagadnień związanych z projektowaniem kompleksów lotniskowych oraz problemów medializacji architektury wynikających ze szczególnych relacji fotograficznej reprezentacji oraz twórczości i percepcji architektury.
Ewa Mańskowska-Grin - polska artystka, malarka, właścicielka wydawnictwa EMG. W latach 1984-1989 studiowała na Wydziale Malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni profesora Juliusza Joniaka, a w latach 1987-1988 na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Tsukuba w Japonii. W latach 1990-1991 była stypendystką rządu japońskiego i na tej samej uczelni studiowała podyplomowo. Wystawiała m.in. w Nowym Jorku, Tokio, Tsukubie (Japonia), Velmarze (Niemcy) i Pradze. W 1989 roku zdobyła II nagrodę Przeglądu Sztuki Młodych w Krakowie.
fot. materiały prasowe organizatora
kliknij w obrazek, żeby go powiększyć
Źródło: SARP Rzeszów
Data publikacji: 25.04.2018
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»