Spotkanie z dobrą "Perspektywą" - relacja z wydarzenia w Warszawie
Inspirujące szkolenie przygotowane przez Jacka Rozenka, niezobowiązująca atmosfera, nowe kontakty i wartościowe rozmowy. W siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie dla architektów i projektantów z cyklu Perspektywa. Kolejne już w listopadzie i grudniu, w Poznaniu, we Wrocławiu i w Krakowie.
Gościem specjalnym spotkania był Jacek Rozenek, który przeprowadził szkolenie „Work-life balance w życiu architekta”. O czym mówił? Podkreślał, że często sami nakładamy na siebie ograniczenia, dzieląc świat na czarny i biały, i szukając w nim problemów, zamiast szans i możliwości. To powoduje, że nie dostrzegamy swojego potencjału i nie potrafimy korzystać ze swojego talentu.
– Jeśli zatrzymamy się i spojrzymy na siebie z boku, to możemy aż się zdziwić, jak duży mamy potencjał. Od lat pracuję jako coach. Pokazuję ludziom, czy się rozwijają i są głodni świata – mówił Jacek Rozenek.
Gość specjalny wskazywał umiejętności i sposoby myślenia sprzyjające osiągnięciu równowagi między życiem zawodowym a osobistym.
– Każdy z nas ma w sobie energię. Jednak jeśli słabo nią zarządzamy, to mamy osiągnięcia tylko na krótką metę. Trzeba dbać o to, by budować w sobie takie nastawienie do życia, które pozwoli konstruktywnie wykorzystywać tę energię. To jeden z podstawowych elementów zrównoważonego rozwoju – wyjaśniał.
Jacek Rozenek podkreślał także, jak istotna dla zrównoważonego rozwoju jest umiejętność kształtowania relacji z bliskimi. Przypominał też, że mężczyźni i kobiety mają pod tym względem różne potrzeby. – Jeśli to sobie uświadomimy, to łatwiej nam będzie odnaleźć odpowiednią miarę w naszym życiu – dodawał.
Jacek Rozenek opowiadał o tym, że brak równowagi przypomina zamknięte koło. Zamiast odpoczywać, myślimy o tym, co mamy do zrobienia. Kiedy pracujemy, myślimy o tym, że brakuje nam oddechu. Nakładamy na siebie zbyt dużo obciążeń, żeby szybciej osiągnąć to, do czego dążymy. Czy istnieje sposób na to, by wyrwać się z tego kręgu?
– Wszystko zależy od właściwego nastawienia. O co chodzi w praktyce? Nauczmy się skupiać na „byciu tu i teraz”, dajmy sobie też czas na refleksję. To cenna i rzadka umiejętność, która stanowi podstawę dla równowagi. Zrównoważenie to uczucie spełnienia w najważniejszych sferach życia – mówił.
Szkolenie było dynamiczne. Nie brakowało w nim interakcji z uczestnikami, ani barwnych, plastycznych i sugestywnych przykładów.
Po szkoleniu Jacka Rozenka wystąpił Rafał Osiński z firmy Häfele. Opowiadał o szczegółach, które mają znaczenie w projekcie architektonicznym. Zaprezentował nowoczesne okucia budowlane, które Häfele wprowadza na polski rynek. Na koniec goście mogli zobaczyć film przedstawiający przykładowe rozwiązania firmy.
Uczestnikom spotkania przypadła do gustu także nieformalna atmosfera śniadania biznesowego. Sprzyjała rozmowom i nawiązywaniu kontaktów. Podkreślali także, że wnętrza Instytutu Wzornictwa Przemysłowego to znakomite miejsce dla tego rodzaju wydarzenia.
– Idea spotkań z cyklu Perspektywa polega na tym, by dać uczestnikom okazję do rozwoju osobistego, a także stworzyć warunki sprzyjające integracji środowiska architektów i projektantów. Warszawskie spotkanie pokazało, że to trafna formuła
– powiedziała Magdalena Dymek, marketing manager z firmy Häfele, organizatora cyklu spotkań Perspektywa oraz renomowanego producenta i dystrybutora okuć meblowych
Znamy już daty trzech kolejnych spotkań z cyklu Perspektywa. Odbędą się 18 listopada w Poznaniu, 25 listopada we Wrocławiu i 3 grudnia w Krakowie. Już można się zapisywać. Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Następne spotkania planowane są także w Katowicach, Łodzi i Trójmieście.
W każdym z wymienionych miast spotkanie odbędzie się w ciekawych, prestiżowych wnętrzach i niezobowiązującej atmosferze. Uczestniczyć w nich będą przedstawiciele najważniejszych pracowni architektonicznych z danego regionu. Gościem specjalnym każdego spotkania będzie Jacek Rozenek.
Więcej informacji: perspektywaspotkania.pl
Patron medialny: infoArchitekta.pl
Data publikacji: 3.11.2014
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»